Z ogromym żalem informuję,
że w dniu
18 kwietnia 2014 r.,
w wieku 89 lat zmarł
Antoni Kolarz
człowiek zasłużony dla Rodziny, Lokalnej Społeczności i Ojczyzny.
Impulsem do powstania tej witryny była książka napisana przez mojego Wujka - Antoniego Kolarza. Wujek pracował nad książką trzy lata. Powstała książka opisująca pewną historię. Jest to oczywiście część - i tylko część - tego co można opisać i utrwalić dla obecnych i przyszłych pokoleń. Mam ogromną nadzieję, że uda nam się wydać następne książki, lub następne, mocno wzbogacone wersje obecnego wydania. 
Przy pracy nad wydaniem publikacji stanąłem koniec końców przed dylematem wyboru materiałów - konkretnie zdjęć - które można przeznaczyć do druku. Okazało się bowiem, że zdjęć mamy więcej niż zaplanowane miejsce. Stąd też powstał dział tej witryny publikujący fotografie które nie zmieściły się w drukowanej książce.
Przy okazji udało mi się także dotrzeć do informacji źródłowych związanych z niewolą II Wojny Światowej oraz zainicjować kilka procesów które mam nadzieję przyniosą ciekawe rezultaty.
Będę Was o tym informował. Jeżeli macie jakieś pytania to wiecie gdzie pisać i do kogo pytać.
Przy okazji wydawania tej książki działo się wiele interesujących historii. Niektóre z nich są na tyle zaskakujące, że warto je opisać.

Może także chcesz zobaczyć ...

Back to Top