Aplikacja LEICA FOTOS (pisownia raczej mało brytyjska ale faktycznie tak aplikacja się nazywa) jest dostępna parę lat. Przeznaczona jest do obsługi aparatów cyfrowych LEICA z poziomu telefonu komórkowego. Pełni też inne ważne funkcje, które w poprzednich modelach były dostępne w zupełnie inny sposób. Np. geotagowanie zdjęć. W przypadku M11 jest to w zasadzie jedyny sposób abyśmy zapisali do zdjęcia koordynaty miejsca. I to koordynaty postrzegane przez telefon, a nie przez aparat czy coś na aparacie (np. w przypadku M10 Visioflex).
To, że producent od czasu do czasu uaktualnia oprogramowanie aparatu cyfrowego jest raczej czymś całkowicie normalnym. W końcu to system operacyjny "komputera" i jak każde oprogramowanie ma błędy oraz rozwija się. W przypadku uaktualnień dla M10 procedura jest nieco archaiczna. Musimy wiedzieć, że jest dostępny nowy firmware, nagrać go na kartę SD, włożyć ją do aparatu i uruchomić procedurę uaktualnienia. W zasadzie największy wysiłek to wiedzieć i pobrać z Internetu.
W przypadku M11 mamy do dyspozycji dużo wygodniejsze rozwiązanie. Aplikacja LEICA FOTOS sama nam mówi, że jest już dostępne nowe uaktualnienie oprogramowania dla naszego aparatu. Wystarczy połączyć aparat z aplikacją i gotowe. Uaktualnienie realizuje się automatycznie. 

Możesz także zobaczyć ...

Na górę